UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Czwartek, 19 Września 2019, Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Urząd Miasta » Wydział Rozwoju i Promocji » Promocja » Aktualności 2010-2014 »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Podmenu

Treść strony

Rawa wyGRYwa promocyjnie

Pod koniec ubiegłego roku Eskadra Market Place zakończyła prace nad Strategią Promocji Miasta Rawa Mazowiecka. Kluczowe założenia Strategii zostały zaprezentowane wszystkim zainteresowanym po zakończeniu jednej z jesiennych sesji Rady Miasta.

Burmistrz – Eugeniusz Góraj oraz eksperci z Eskadry dziękują szczególnie tym radnym i mieszkańcom, którzy chętnie włączyli się w proces powstawania koncepcji promocyjnej dla Rawy. Bezpośrednie rozmowy, dziesiątki wypełnionych ankiet stanowiły cenną bazę wiedzy o mieście, aspiracjach rawian, ich pomysłach, tych już zrealizowanych i planowanych.

Eskadra doceniła zwłaszcza aktywność i skuteczność rawskich organizacji pozarządowych, a więc działalność społeczną i pasje rawian. To one stały się inspiracją dla rawskiej Big Idei.

GRA – to słowo – klucz dla marki miasta.
Rawa Mazowiecka. W to mi graj! - to hasło pozycjonujące.

„Gra. W tym pojęciu zawrzeć można historię miasta („raz na wozie, raz pod wozem”), jego położenie (centralne, strategiczne), układ architektoniczny (miasto jako logicznie skonstruowana plansza), kierunki rozwoju („gra o przyszłość”) i wreszcie rysujący się na horyzoncie cel (zwycięstwo). Źródłem i obecną podstawą wiarygodności tak sformułowanej Big Idei jest siła lokalnego środowiska miłośników gier, zwłaszcza tych zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Topory”.

(…)

„Gra ze swej natury jest czymś twórczym, rozwojowym, przyjemnym. Daje ujście pasji i talentom, zachęca do stałego doskonalenia potencjału, pozwala budować zespół, emocjonuje jego sympatyków, wprowadza ducha dobrze pojętej rywalizacji. Wreszcie zapowiada zwycięstwo tym, którzy na nie zasługują.”

Zacytowane fragmenty Strategii tłumaczą istotę Big Idei dla Rawy. Jej największym atutem i siłą jest fakt, że stanowi ona naturalny i stale obecny element życia miasta, we wszystkich jego aspektach: społecznym, kulturalnym, sportowym i gospodarczym.
Gra, podejmowanie decyzji, aktywność i w końcu sukces, zawsze był i nadal jest wpisany w losy miasta i każdego rawianina.

Rawa Mazowiecka. W to mi graj! – powie dumny ze swojego miasta rawianin :) 

  • autor: WRGPiIE, data: 2011.01.21

wstecz

Baner

Rawianie w sieci - bezpłatne szkolenia komputerowe

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory do Sejmu i Senatu 2019

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.