2022

Zapraszamy do udziału w rehabilitacji postcovidowej

WOMP CP -L w Łodzi zaprasza do udziału w projekcie pn.  "Regionalny Program Rehabilitacji dla mieszkańców województwa łódzkiego po przebytej chorobie COVID - 19. Łódzkie Centrum Postcovidowe" ul. Aleksandrowska 61/63. Zapisy tel. 42 2721914, 505511566 w godz. 9:00-15:00
Projekt jest skierowany do mieszkańców województwa łódzkiego w wieku aktywności zawodowej tzn. od 15 roku życia do momentu, aż osoba zadeklaruje chęć podjęcia zatrudnienia.
Co ważne, uczestnicy muszą mieć wynik pozytywny testu, lub zrobiony test na przeciwciała potwierdzający przejście choroby.

Wsparcie:

1. kwalifikacja do programu- odbywa się w Łodzi w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy na ul. Aleksandrowskiej 61/63 - tutaj umawiamy pacjentów na konkretny dzień, tak aby mogli jednego dnia załatwić wszystkie badania i  wizyty lekarskie- zajmuje to około 2-3 godz.

2. badania, jakie wykonywane są w ramach projektu to: RTG klatki piersiowej, spirometria, EKG, morfologia, oznaczenie parametrów układu krzepnięcia, gazometria, test wysiłkowy (lekarz podczas pierwszej wizyty określa zakres badań).

3. konsultacja wyników badań (II wizyta), możliwość skorzystania z wizyty u kardiologa i neurologa, kwalifikacja na rehabilitację domową.

4. rehabilitacja w warunkach domowych (możliwość odbycia rehabilitacji na miejscu w Rawie Mazowieckiej).

W czasie trwania rehabilitacji w warunkach domowych i ambulatoryjnych każdy pacjent będzie miał do wykorzystania maksymalnie 15 wizyt terapeutycznych, które powinny zostać zrealizowane maksymalnie w ciągu 28 dni.

Częstotliwość i czas trwania każdej z nich określany jest indywidualnie zgodnie z potrzebami zdrowotnymi pacjenta. Co do zasady, za cytowanymi wytycznymi Krajowej Rady Fizjoterapeutów, pacjent powinien zostać objęty 3 wizytami terapeutycznymi w tygodniu, podczas których otrzyma co najmniej 4 z wyżej wymienionych interwencji podstawowych. Możliwe jest także zwiększenie wymiaru liczby wizyt do 5 w tygodniu, jeśli stan zdrowia pacjenta i jego możliwości czasowe na to pozwolą, przy zachowaniu wymogu maksymalnie 15 wizyt terapeutycznych.


Zalecane jest, aby początkowo stosować ćwiczenia o niskiej intensywności, monitorując parametry życiowe (częstość akcji serca, pulsoksymetrię i ciśnienie krwi), stopniowy wzrost ćwiczeń. Zgodnie z rekomendacjami, pacjenci otrzymają tyle świadczeń terapeutycznych ile „potrzebują” i będą w stanie tolerować, aby przystosować, odzyskać i/lub wrócić do optymalnego osiągnięcia niezależności funkcjonowania.


W końcowej fazie realizacji rehabilitacji domowej i ambulatoryjnej zostanie przeprowadzony
uproszczony sprawdzian praktyczny w zakresie właściwego wykonywania ćwiczeń rehabilitacji
po przebyciu COVID-19.


Krok 5. Wykonanie badań oraz ocena stanu zdrowia po zakończonej rehabilitacji.
Krok 6 Konsultacja rehabilitacja końcowa.

Zachęcamy do wzięcia udziału w programie.

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery