UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Wtorek, 25 Lutego 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Donata

Ułatwienia dostępu

Animacja

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Treść strony

Zakończyliśmy szkolenia w ramach projektu "Rawianie w sieci"

W dniu 19 listopada 2019 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 2 "Niezapominajka" w Rawie Mazowieckiej odbyło się ostatnie szkolenie w ramach projektu "Rawianie w sieci" - rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Rawy Mazowieckiej.

W ramach projektu zakupiono 24 komputery z ekranem dotykowym (koszt jednego komputera to 2445,24 zł), które przeznaczone były dla osób uczestniczących w szkoleniach zorganizowanych w ramach projektu. Uczestnicy brali udział w jednym z trzech wybranych przez siebie modułów szkoleniowych:

  • Rodzic w Internecie” - adresowany do rodziców i opiekunów dzieci poświęcony był przygotowaniu tych osób do roli przewodnika podopiecznych w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci i reagowania na zagrożenia, a także korzystania z zasobów edukacyjnych i kulturalnych Internetu.
  • „Mój biznes w sieci” - przeznaczony przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik mógł się nauczyć się jak można wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.).
  • „Moje finanse i transakcje w sieci” - przeznaczony był dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik nauczył się jak wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji.

Uczestnicy szkoleń mieli zapewnione bezpłatne materiały szkoleniowe, certyfikaty uczestnictwa, a także catering.

Szkolenia odbywały się w okresie od 23 sierpnia do 19 listopada 2019 r.  Dwóch instruktorów zaangażowanych do prowadzenia projektu (panowie Robert Fedorowicz i Karol Łopatka) przeszkoliło 288 osób powyżej 25 roku życia (24 grupy szkoleniowe po 12 os. w każdej grupie, zrealizowano 384 godziny szkoleniowe).

 

W dniu 18 grudnia 2019 r. o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Rawie Mazowieckiej odbędzie się podsumowanie projektu wraz z przekazaniem zakupionego sprzętu komputerowego, który będzie wykorzystywany na zajęciach przez uczniów tej szkoły.

Poniżej udostępniamy linki do publikacji do szkoleń:

Publikujemy również materiały szkoleniowe, które wcześniej otrzymywali uczestnicy szkoleń.

 

wstecz

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Program ograniczania niskiej emisji
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.