Dni Rawy Mazowieckiej 2019

Dni Rawy Mazowieckiej 2019

Dni Rawy Mazowieckiej - już wkrótce, 8-9 czerwca odbędzie się święto miasta. Po raz kolejny czeka nas moc wyjątkowych atrakcji.

Od godz. 15 w sobotę 8 czerwca otworzymy Strefę Relaksu - krainę zabawy, gier, baśniowych i kosmicznych przygód. Dzieci i młodzież zostaną wciągnięci w świat eko-gier, megaklocków i konkursów. Dziećmi zaopiekują się utalentowani animatorzy i zaproszą do zabaw, które do tej pory może znaliśmy ze słyszenia? Bądźcie czujni, ponieważ czyhać na was będą szczudlarze i inni bohaterowie - klauni, piraci etc.

Punktualnie o godz. 17 oficjalnie otworzymy obchody święta miasta. Wtedy też na teren zamkowy wjedzie polsko-węgierska parada motocyklowa. Na scenie zaś pojawią się rodzime gwiazdy, najpierw usłyszymy heavy metalową kapelę The Devils Thorn, po nich zaś zaprezentują się znani i lubiani Qumple. Zbliżający się wieczór będzie również zapowiedzią wielkich emocji. Rockowy klimat utrzyma się nad zamkowym dziedzińcem także dzięki kapeli Antyradio.

Rockowe przeboje porwą wszystkich uczestników zabawy w ramiona kultowego zespołu Brathanki, będącego pierwszą gwiazdą tego wyjątkowego wieczoru. Ich występ zwieńczony zostanie zapierającym pokazem sztucznych ogni. Po nim na scenie pojawi się artysta posiadający jeden z najlepszych męskich wokalów - Łukasz Zagrobelny. I gdy ostatnia tego wieczory gwiazda zacznie blednąć na scenie, wszyscy ci, którzy nadal zechcą się bawić powita utalentowany DJ. Pierwszy dzień święta miasta zakończymy więc dyskoteką pod gwiazdami.

W niedzielę 9 czerwca czeka nas kolejna uczta złożona z licznych atrakcji, koncertów, pokazów sportowych.

Wielbiciele motocyklowych akrobacji nie odmówią sobie zapewne przyjemności podziwiania znakomitych gwiazd światowego formatu w tej dyscyplinie sportu, bo znów przyjadą do nas najlepsi! Po raz kolejny będziemy podziwiać odwagę stunterów, którzy przygotowali dla nas niesamowitą motocyklową choreografię. Stunt światowej klasy, stunt po japońsku, stunt w duecie, stunt na harleyu niech będą zachętą do przybycia na targowisko „Rawiak” o godz. 11.

Od godz. 14 na zamku znów ożyje scena, a na niej zaprezentują się uczniowie naszych szkół, przedszkoli oraz ci, którzy uczęszczają na zajęcia do Miejskiego Dom Kultury.

Tuż po tym sympatycznym show swój aktorski talent zaprezentują aktorzy z interaktywnego Teatru TAK i przedstawią opowieść pt. „O pchle, co manier nie miała”. A po teatralnej przygodzie na scenie znów zacznie się koncertowe szaleństwo - swoją moc odpali najpierw młodzieżowy band Felivers, następnie zespół Tajm opowie nam o swoim muzycznym świecie za pomocą potężnej dawki hitów rockowo-bluesowych.

I w końcu w świetle świątecznych jupiterów pojawią Papa D. - nieśmiertelni i przebojowi - porwą rawską publiczność w objęcia wspomnień, starych przebojów, które niegdyś nuciła cała Polska, zapewne usłyszymy je w nowych aranżach, w każdym razie będzie to istny „Ocean wspomnień”.

Oto świąteczny rozkład jazdy Dni Rawy Mazowieckiej. Przybądźmy tłumnie, by cieszyć się tym wyjątkowym czasem. To już wkrótce - 8 i 9 czerwca. Do zobaczenia :)

 

GWIAZDY – BRAThANKI
Łukasz Zagrobelny
Felivers
Papa D


COVERY I DJ – Antyradio
Tajm
DJ- dyskoteka pod gwiazdami


RAWSKIE KAPELE –
The Devil's Thorn- metalowe hity na zamku
Qumple- rawskie przeboje na lato


PROGRAM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY –
atrakcje dla dzieci i młodzieży (g. 15-19)
występy szkół i przedszkoli oraz grup MDK
teatrzyk dla dzieci- "O pchle, co manier nie miała"


DLA WIELBICIELI JEDNOŚLADÓW –
polsko-węgierska parada motocyklowa
pokaz akrobatyki motocyklowej


POZOSTAŁE ATRAKCJE –
jarmark rawski- teren przyzamkowy
zwiedzanie baszty
kiermasz książek- teren przyzamkowy
przejazdy wąskotorówką- 8 czerwca

Wstecz

Banery

Kalendarium

Banery