Podstrony strony Aktualności

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Rozmawialiśmy „O uzależnieniach bez paniki”

  Rozmawialiśmy „O uzależnieniach bez paniki” (02.09.2021)

  26 sierpnia na zaproszenie Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbyło się spotkanie pt. „O uzależnieniach bez paniki”. Dzięki inspirującym rozmowom, możliwości wymiany doświadczeń i otwarcie prowadzących na słuchaczy odbyliśmy bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. 

 • W 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej

  W 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej (01.09.2021)

  1 września 2021 r. obchodzimy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji na rawskim cmentarzu wojskowym, a także w parku miejskim złożono wiązanki pod pomnikiem ofiar II wojny światowej i pomnikiem AK. Uroczystość na cmentarzu rozpoczęto odegraniem hymnu państwowego.

 • 1 września – nowy rok szkolny 2021/2022

  1 września – nowy rok szkolny 2021/2022 (01.09.2021)

  Jak co roku w sierpniu kończą się wakacje, a 1 września rozpoczyna nowy rok szkolny. Ten rok będzie wyjątkowy, bo w cieniu trwającej wciąż pandemii koronawirusa. W imieniu władz samorządowych składam wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty, uczniom oraz rodzicom i opiekunom najserdeczniejsze życzenia.

   

 • Rowerowe zakończenie wakacji

  Rowerowe zakończenie wakacji (31.08.2021)

  W ostatnią sobotę odbył się Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy. W tym roku była to już 21. edycja tej imprezy, która rokrocznie gromadzi na starcie wielu miłośników jazdy na dwóch kółkach. Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację 21. Rawskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego

 • Piknik Historyczny na rawskim zamku

  Piknik Historyczny na rawskim zamku (30.08.2021)

  4 września w godz. 15-21 na Zamku Książąt Mazowieckich odbędzie się Piknik Historyczny. Organizatorem pikniku jest Muzeum Ziemi Rawskiej, a jego partnerami: Brać Herbowa Ziemi Rawskiej oraz Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala. Przed nami moc atrakcji! Zapraszamy w najbliższą sobotę na rawski zamek.

   

 • Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

  Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej (30.08.2021)

  Samorządowcy Ziemi Rawskiej zapraszają na obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej w dniu 1 września 2021 r. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12 na Cmentarzu Wojskowym w Rawie Mazowieckiej. Uczcijmy pamięć tych, którzy zginęli za naszą wolność.

 • Przeszłość ziemi rawskiej – konferencja popularnonaukowa

  Przeszłość ziemi rawskiej – konferencja popularnonaukowa (27.08.2021)

  3 września o godz. 10 w MDK odbędzie się konferencja popularnonaukowa "Księstwo Rawskie. Archeologia-historia-dziedzictwo kulturowe. Z dziejów Rawy i regionu pod rządami Piastów mazowieckich". Organizatorem konferencji jest Muzeum Ziemi Rawskiej. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

   

 • Zakończono prace przy ścieżce rowerowej

  Zakończono prace przy ścieżce rowerowej (26.08.2021)

  Prace przy trasie pieszo-rowerowej łączącej park z „Sójczym Wzgórzem” zostały zakończone. Ścieżka pieszo-rowerowa z wszystkimi elementami infrastruktury, oświetleniem, bazą sportową, placem zbaw dla dzieci jest doskonałym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu dla całych rodzin.

 • Fantastyczne występy rawskich lekkoatletek

  Fantastyczne występy rawskich lekkoatletek (26.08.2021)

  Aleksandra Karolczuk została Mistrzynią Polski U18 w Biegu Górskim w Stylu Alpejskim natomiast Martyna Karolczuk wywalczyła brązowy medal w tej samej kategorii wiekowej. Dziewczęta są uczennicami rawskiego Katolickiego Publicznego LO oraz zawodniczkami LUKS „Boguszyce”. Brawo dziewczyny i Pani trener Elżbieta Majcher. 

 • Nabór do komisji konkursowej konkursu na elewacje

  Nabór do komisji konkursu "Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej" (26.08.2021)

  To już druga edycja konkursu „Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej”. Organizator konkursu - Miasto Rawa Mazowiecka będzie prowadzić nabór dwóch członków do komisji konkursowej. Nabór będzie prowadzony od 1 do 14 września, a osoby zgłaszające się do komisji muszą być członkami organizacji pozarządowych.

Stronicowanie

Banery

Kalendarium

Banery