Podstrony strony Aktualności

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • -

  Dni Rawy w ostatni weekend maja (11.05.2022)

  Potężna dawka najlepszej muzyki, występy uzdolnionych mieszkańców naszego miasta, niespodzianki dla milusińskich… Święto Rawy Mazowieckiej ze zdwojoną siłą wraca po przerwie spowodowanej pandemią. Ostatni weekend maja warto spędzić bawiąc się właśnie z nami! Wpisujcie ten termin do kalendarzy i przybywajcie świętować z nami. A będzie się działo!

 • MRM zaprasza na Bookcrossing

  MRM zaprasza na Bookcrossing (18.05.2022)

  Młodzieżowa Rada Miasta wraz z Miejską Biblioteką Publiczną wychodzi z kolejną ciekawą inicjatywą. 21 maja w godz. 12-16 na placu przed MBP odbędzie się Bookcrossing – wymieńmy się książkami. To akcja, podczas której możesz dać drugie życie swojej książce. A dla naszych najmłodszych proponujemy: kreatywne stoliczki i konkursy z nagrodami.

   

 • 18 maja - Międzynarodowy Dzień Muzeów

  18 maja - Międzynarodowy Dzień Muzeów (18.05.2022)

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów i Dnia Muzealnika, dyrektorowi oraz pracownikom Muzeum Ziemi Rawskiej składamy serdeczne podziękowania za trud włożony w kultywowanie tradycji regionu Ziemi Rawskiej. Życzymy, by ten dzień był dla Państwa pełen radości i poczucia pełnienia ważnej misji...

 • Samorządowcy za rozbudową rawskiego szpitala

  Samorządowcy za rozbudową rawskiego szpitala (18.05.2022)

  Wczoraj, 17 maja Starostwie Powiatowym odbyła się XLV sesja Rady Powiatu Rawskiego oraz Rad Miast i Gmin powiatu. Tematem sesji było "Przyjęcie wspólnego stanowiska w sprawie rozbudowy Szpitala im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej''. Podczas głosowania wszystkie samorządy powiatu rawskiego zagłosowały za rozbudową rawskiego szpitala.

 • Rozpoczęto kontrole szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków

  Rozpoczęto kontrole szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków (17.05.2022)

  Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta upoważnieni pracownicy Urzędu Miasta i Straż Miejska, przeprowadzać będą kontrole nieruchomości położonych na terenie miasta, wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe (szamba) oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.

 • Międzynarodowy Dzień Rodzin

  Międzynarodowy Dzień Rodzin (16.05.2022)

  Szanowni Państwo, 15 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodzin ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku. Rodzina to najważniejsza podstawowa grupa społeczna, na której opiera się całe społeczeństwo. 

 • Rusza remont ul. Gąsiorowskiego, Braci Świderskich i Urbańskiego

  Rusza remont ul. Gąsiorowskiego, Braci Świderskich i Urbańskiego (13.05.2022)

  W związku z planowanym na dzień 16.05.2022 r. (poniedziałek) rozpoczęciem prac drogowych w obrębie ulic Gąsiorowskiego (od posesji nr 7 wzwyż oraz na odcinku od ul. Lenartowicza do ul. Krakowskiej), Braci Świderskich, Urbańskiego prosimy o nieparkowanie pojazdów w obrębie nawierzchni asfaltowych tych ulic ww. dnia.

 • "Niebieskie Karty" - ważna procedura w przeciwdziałaniu przemocy

  "Niebieskie Karty" - ważna procedura w przeciwdziałaniu przemocy (13.05.2022)

  9 maja odbyło się szkolenie dla służb i instytucji dotyczące procedury "Niebieskie Karty" w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 r. Celem procedury "Niebieskie Karty" jest zatrzymanie przemocy w rodzinie. 

 • Zaproszenie na spotkanie burmistrza miasta z mieszkańcami

  Zaproszenie na spotkanie burmistrza miasta z mieszkańcami (13.05.2022)

  Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla serdecznie zaprasza mieszkańców na spotkanie, które odbędzie się 19 maja o godz. 17:00 w sali „Rezydent”, ul. Paska 3. W szczególności mieszkańców ulic: Braci Świderskich, Gąsiorowskiego, Jerozolimskiej, Jeziorańskiego, Lenartowicza, Łąkowej, Os. 9 Maja, Jana Chryzostoma Paska, Południowej...

 • Trwają prace drogowe w ul. Jeżowskiej

  Trwają prace drogowe w ul. Jeżowskiej (13.05.2022)

  Trwają prace drogowe w ul. Jeżowskiej. Wczoraj (12.05) została sfrezowana nawierzchnia bitumiczna. Z początkiem przyszłego tygodnia planowane jest układanie nowej nawierzchni asfaltowej. Projekt jest finansowany z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Stronicowanie

Banery

Kalendarium

Banery

baner toplayer
Dni Rawy Mazowieckiej 2022