Podstrony strony Aktualności

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Grudzień ze stowarzyszeniem Topory

  Grudzień ze stowarzyszeniem Topory (09.12.2021)

  Stowarzyszenie Topory przygotowało dla wszystkich sympatyków i miłośników gier i fantastyki bogaty program na grudzień. Spotkania będą odbywały się w siedzibie stowarzyszenia w Klubie Toporowym przy ul. Zwolińskiego 1. Zajęcia odbywają się w ramach projektu Rawa gra dla wszystkich współfinansowanego ze środków miasta Rawa Mazowiecka. Zapraszamy w imieniu Toporów.

 • Warsztaty dla organizacji pozarządowych

  Warsztaty dla organizacji pozarządowych (09.12.2021)

  Koło Związek Dużych Rodzin 3plus zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie „Narzędzia skutecznej komunikacji i promocji w działalności społecznej”. Szkolenie odbędzie się 13 grudnia w godz. 16-19 w siedzibie Rawskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Warszawskiej 12. Na warsztaty trzeba się zapisać.

   

 • Rawa Mazowiecka – najlepsza w rozwoju społeczno - gospodarczym

  Nasze miasto najlepsze w rozwoju społeczno - gospodarczym (08.12.2021)

  Dzisiaj (8 grudnia), burmistrz Piotr Irla odebrał nagrodę dla Rawy Mazowieckiej w kategorii "najlepsza gmina miejska" w województwie łódzkim pod względem rozwoju społeczno – gospodarczego. Ranking organizuje Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Urzędem Statystycznym.

 • Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne – umowa o dofinansowanie podpisana

  Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne – umowa o dofinansowanie podpisana (08.12.2021)

  7 grudnia 2021 r. Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński i Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla podpisali umowę o udzielenie dofinansowania na utworzenie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rawie Mazowieckiej. Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 3 055 520 zł. Zadanie będzie realizowane w latach 2021-2023.

 • Konkurs „Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej” rozstrzygnięty

  Konkurs „Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej” rozstrzygnięty (08.12.2021)

  Druga edycja konkursu „Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej” została rozstrzygnięta. 7 grudnia zostali nagrodzeni laureaci konkursu. W tegorocznej edycji komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 15 000 zł właścicielowi budynku przy ul. Mazowieckiej. Gratulujemy. Kolejna edycja konkursu zostanie ogłoszona w roku 2022.

 • Dziesiąta edycja Szlachetnej Paczki w Rawie Mazowieckiej

  Dziesiąta edycja Szlachetnej Paczki w Rawie Mazowieckiej (08.12.2021)

  Szlachetna Paczka funkcjonuje w naszym mieście i powiecie rawskim już 10 lat. Od początku akcji Szlachetną Paczką w powiecie rawskim kieruje Pani Agata Popowicz. Pomocą materialną w bieżącym roku zostanie objętych w naszym powiecie 50 rodzin. Finał Szlachetnej Paczki 2021 odbędzie się w weekend 11-12 grudnia.

 • 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego - rawskie uroczystości

  40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego - rawskie uroczystości (07.12.2021)

  NSZZ Solidarność Ziemi Rawskiej, Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka i Starosta Rawski zapraszają na obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbędą się w dniach 12-13 grudnia. Zapraszamy mieszkańców Rawy Mazowieckiej do licznego udziału w uroczystościach. Transmisja uroczystości będzie również dostępna na kanale YouTube Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka.

 • Radni MRM uczestniczyli w szkoleniu

  Radni MRM uczestniczyli w szkoleniu (07.12.2021)

  W sobotę 4 grudnia nowo wybrani radni Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka XIII kadencji wzięli udział w szkoleniu. Celem szkolenia było wprowadzenie radnych MRM do wykonywania powierzonego im mandatu. Szkolenie odbyło się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, a poprowadziła je Paula Socha - trener, pedagog, Menadżer ds. Rozwoju Fundacji Łódź Akademicka.

 • Budowa bloku operacyjnego w rawskim szpitalu

  Budowa bloku operacyjnego w rawskim szpitalu (06.12.2021)

  6 grudnia o godz. 11 na terenie Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę nowego Bloku Operacyjnego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z wyposażeniem dla Szpitala Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej.

 • Spotkanie w MBP z Błażejem Torańskim

  Spotkanie w MBP z Błażejem Torańskim (06.12.2021)

  Błażej Torański zajmuje się głównie literaturą faktu. Właśnie wydał książkę poświęconą jedynemu obozowi koncentracyjnemu dla polskich dzieci, który mieścił się na terenie łódzkiego getta. Błażej Torański będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej. Czwartek, 9 grudnia. Początek spotkania w sali konferencyjnej MBP o godz. 18.00, wstęp wolny.

Stronicowanie

Banery

Kalendarium

Banery