Podstrony strony Aktualności

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Styczeń u Toporów

  Styczeń u Toporów (09.01.2022)

  Klubowicze z pewnością znają już harmonogram zajęć na cały miesiąc. Tradycyjnie - propozycje są na tyle różnorodne, że skuszą nie tylko miłosników gier RPG i stałych bywalców klubu stowarzyszenia Topory. Szczegóły oczywiście znajdują się na plakacie.

  Zapraszamy w imieniu członków rawskiego stowarzyszenia.

 • Dodatek osłonowy – wniosek złóż do MOPS

  Dodatek osłonowy – wniosek złóż do MOPS (05.01.2022)

  Dodatek osłonowy to specjalne świadczenie, które ma łagodzić negatywne skutki rosnących cen energii elektrycznej, gazu i żywności dla budżetów domowych. Jakie kryteria dochodu będą brane pod uwagę, na jakich zasadach będzie wypłacane nowe świadczenie, kiedy należy złożyć wniosek i wzór wniosku znajdą Państwo na stronie MOPS.

 • 7 stycznia urząd będzie nieczynny

  7 stycznia urząd będzie nieczynny (05.01.2022)

  Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka uprzejmie informuje, iż dzień 7 stycznia 2022 r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miasta za dzień 1 stycznia 2022 r. W związku z powyższym w tym dniu Urząd Miasta będzie nieczynny.

 • Rusza Amatorska Liga Tenisa Stołowego

  Rusza Amatorska Liga Tenisa Stołowego (05.01.2022)

  Do końca stycznia przyjmowane są zgłoszenia do Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. Zgłoszenia można składać w Ośrodku Sportu i Rekreacji mailowo lub telefonicznie. W ramach ligi zostanie rozegranych 15 spotkań. Każdą kolejkę spotkań będą poprzedzać profesjonalne warsztaty tenisowe. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tenisie stołowym zapraszamy do zapisów.

 • Rok 2022 tuż, tuż...

  Rok 2022 tuż, tuż... (31.12.2021)

  Zbliża się rok 2022. W ostatnim dniu mijającego roku pragniemy życzyć wszystkim mieszkańcom Rawy Mazowieckiej dobrej, sylwestrowej zabawy. Prosimy również przyjąć życzenia na nowy rok. Życzymy zdrowia i pewności jutra. Życzymy, by był to rok zrealizowanych planów i spełnionych marzeń. Niech będzie to rok spokoju, rok wolny od wszelkich trosk

 • MDK po remoncie - ładniej i bezpieczniej

  MDK po remoncie - ładniej i bezpieczniej (30.12.2021)

  MDK w roku 2021 zadbał nie tylko o bogatą ofertę kulturalną dla mieszkańców Rawy Mazowieckiej i powiatu rawskiego, ale postawił także na poprawę wizerunku. Budynek MDK zyskał nowy blask po zasłużonym tegorocznym liftingu. Środki na remont pochodziły z dotacji przekazanej przez Urząd Miasta Rawa Mazowiecka.

 • Na grudniowy wieczór

  Na grudniowy wieczór (29.12.2021)

  Świąteczny czas jest to dobry moment, aby sięgnąć do ciekawych pozycji czytelniczych. Miasto Rawa Mazowiecka w 2021 r. objęło patronatem książkę rawianki, psychoterapeutki Marzeny Ciesielskiej pt. „Jak zostać mądrą wariatką. Instrukcja obsługi siebie – Ty kontra Ty”. Książkę można wypożyczyć m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II.

   

 • Detale w rawskiej architekturze

  Detale w rawskiej architekturze (29.12.2021)

   Ile wyjątkowych detali znajdziemy w rawskiej architekturze? Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej w partnerstwie z Łódzkim Domem Kultury realizowali projekt "Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych". Zobaczcie efekt finalny projektu – film z Rawy Mazowieckiej dotyczący lokalnego dziedzictwa i detali architektonicznych.

 • "Mistrz" w styczniowym Kinie Konesera

  "Mistrz" w styczniowym Kinie Konesera (29.12.2021)

  Filmowy nowy rok Miejski Dom Kultury zaczyna mocnym dramatem biograficznym. 3 stycznia 2022 r. o godz. 18.30 w styczniowym Kinie Konesera zobaczymy film pt. „Mistrz”, historię pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego, który trafił do niemieckiego obozu koncentracyjnego. W roli głównej zobaczymy Piotra Głowackiego. Bilet tylko 10 zł.

 • 3. Rawska Wigilia za nami

  3. Rawska Wigilia za nami (27.12.2021)

  Święta Bożego Narodzenia już za nami, a my wracamy na chwilę z wydarzeniem, które miało miejsce w czwartek 23 grudnia - Rawska Wigilia. Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla wraz z Radnymi Rady Miasta przekazał mieszkańcom zgromadzonym przed Miejskim Domem Kultury zestawy wigilijne przygotowane przez lokalnych restauratorów.

Stronicowanie

Banery

Kalendarium

Banery